KURUMSAL


Eskişehir Kuyumculuk

1986 yılında aile şirketi olarak kurulan Alkaralar Kuyumculuk, bugün 2'si Atasay Mağazası olmak üzere, Eskişehir' de 4 ayrı şubede faaliyetlerini sürdürmektedir.


YENİLİK, KALİTE VE GÜVEN

Bilezik sınıfını her zaman ön planda tutan Alkaralar Kuyumculuk, 1996 yılında bilezik atölyesini kurarak, Eskişehir'de ilk güvenilir bilezik imalathanesini açmıştır. İmalata ve kaliteye her zaman öncelik veren Alkaralar Kuyumculuk, müşteri nezdinde güvenilirliği sağlayan firmalar arasında yerini almıştır.

Firmamız satışını yaptığı ürün garantiliyse, alan kişiye bu ürünü kullandığı süre boyunca bizim garantimiz altında olduğunun güvencesini vermektedir. Alkaralar Kuyumculuk fark yaratmayı, sıra dışı hizmet vermeyi, müşteriye çeşitliliği sunmayı ilke edinmiş bir firmadır. Bir ürünün satışına, hatta satış sonrasına kadar geçen süreçte farklı hizmet anlayışını daima müşteriye hissettirir.

Müşteriyi almak istediği ürünle ilgili detaylı aydınlatmadan o malı satmamaya özen gösterir. Müşterinin bilmesi gereken ne varsa satış öncesi mutlaka anlatılır. Örneğin bir pırlanta yüzük alacaksa o taşın özelliklerini, kalite sınırlarının nereden başladığını anlatarak, kalitesiz taş satılmadığını ifade etmektedir. Dolayısıyla Alkaralar Kuyumculuk’un her müşterisi pırlanta yüzük, bilezik, takı seti gibi her ne alıyorlarsa onun hakkında mutlaka bilgi sahibi olmaktadır. Alkaralar Kuyumculuk aynı zamanda öncü bir kuruluştur. Örneğin pırlanta takılar, alındığında tekrar satılamayan ürünlerdi. Ancak Alkaralar Kuyumculuk Türkiye’de ilk defa sertifikalı pırlantalar satmaya başlayan firmadır. Sertifikayla 10 bin liraya alınan bir pırlantayı, yüzde 25’i düşürülerek 7 bin 500 liraya geri satma imkanını yaratmıştır. Alkaralar Kuyumculuk'dan sonra İstanbul ve diğer şehirlerde de bu sertifikalar verilmeye başlanmıştır.


“HAYALİNİZDEKİ ÜRÜNÜ ALTINA DÖKÜYORUZ”

Özel Tasarım Ürünler

Aklınızdan geçen herhangi bir modeli göstermeniz ya da bir kağıda çizmeniz halinde onu mutlaka altına dönüştürüyoruz. Eskişehir’de bu konuda çok iyi bir ustaya sahip olan Alkaralar Kuyumculuk, istenilen her modeli tasarlıyor. Bu sayede hayalini kurduğunuz takı başka hiç kimsede olmuyor, size özel, sizin hayalinizdeki gibi yapılıyor.